РФ встановлює шпигунські датчики в морях Великої Британії

РФ встановлює шпигунські датчики в морях Великої Британії


Російські шпигунські датчики, знайдені в водах Британії, можуть бути частиною кампанії Москви з метою стеження за атомними субмаринами.

Британські військові виявили російські шпигунські датчики, заховані в морях навколо Великої Британії. Про це повідомляє видання Telegraph.

Пристрої, ймовірно, призначені для стеження за британськими атомними підводними човнами, були знайдені після того, як деякі з них викинулися на берег і були виявлені Королівським флотом. Ці пристрої тепер розглядаються як серйозна загроза національній безпеці.

Раніше ця ситуація залишалася під грифом секретності, але журналісти газети The Sunday Times з’ясували, що Росія, ймовірно, намагалася отримати розвіддані щодо чотирьох британських підводних човнів Vanguard, які оснащені ядерними ракетами. Один з цих підводних човнів перебуває в морі в рамках безперервного ядерного стримування Великої Британії.

Московська сторона активно розвиває підводний флот, який має високотехнологічне обладнання для ведення бойових дій під водою та здійснення шпигунства. Під час війни з Україною Росія значно посилила операції з саботажу підводних інтернет-з’єднань, енергетичних трубопроводів та військових кабелів, що критично важливо для Заходу.

Зокрема, за останні 15 місяців у Балтійському морі було пошкоджено не менше ніж 11 інтернет-кабелів, ймовірно, через дії російських кораблів, які навмисно перетягували якорі по морському дну. Відповідні дії стали частиною розширеної стратегії Росії з дестабілізації важливих інфраструктурних об’єктів.

З огляду на нові загрози, нещодавно НАТО запустило проєкт Nordic Warden, який використовує штучний інтелект для відстеження активності російського «тіньового флоту». Цей крок став необхідним після пошкодження одного з важливих кабелів між Естонією та Фінляндією у грудні минулого року.

«Не повинно бути жодних сумнівів, в Атлантиці вирує війна, — зауважив високопоставлений британський військовий, — Це гра в кішки-мишки, яка набирає обертів після закінчення холодної війни, і ми бачимо, що активність Росії збільшується».

Також увагу Лондона привернув російський розвідувальний корабель «Янтарь», коли напередодні з’явився поблизу британських берегів. Це судно займається підводними дослідженнями, що контролюються Головним управлінням глибоководних досліджень, яке є частиною російської розвідки.

Високопоставлені джерела вказують на те, що в умовах сучасних технологій, це дуже схоже на космічну гонку — не можна отримати ясність, але достатньо доказів, щоб зрозуміти, що щось важливе відбувається.

У відповідь на ці виклики британська армія посилює заходи безпеки на своїй морській інфраструктурі та продовжує патрулювати територію разом із союзниками по НАТО, використовуючи новітні технології, зокрема штучний інтелект, для боротьби з російським шпигунством.

«Ми мусимо грати за правилами гри. Але тепер ми стали більш м’язистими», — зазначив представник Міноборони Великої Британії.

Як писав USM, Данія планує збудувати понад 20 військових кораблів з огляду на нові загрози в Балтійському морі та Арктиці.