Британський флот супроводжував російські судна біля своїх берегів через підозру в шпигунстві

Британський флот супроводжував російські судна біля своїх берегів через підозру в шпигунстві


У відповідь на зростання активності РФ в європейських водах Британія активізувала моніторинг підозрілих суден поблизу своїх морських кордонів.

ВМС Великої Британії двічі залучались до супроводу та спостереження за російськими військовими кораблями та державними суднами, що перебували у безпосередній близькості до британських територіальних вод. Про це пише Gospodarka Morska. 

Такі операції є частиною постійного моніторингу, який проводиться країнами НАТО у відповідь на посилення морської присутності Росії у водах Західної Європи.

Зокрема, тральщик HMS Cattistock разом із гелікоптером Wildcat відстежував науково-дослідне судно «Адмірал Володимирський», яке пройшло через Ла-Манш і Дуврську протоку. Це судно неодноразово підозрювалося у шпигунстві, зокрема у спостереженні за прибережною інфраструктурою та підводними об’єктами критичної інфраструктури.

«Останнім часом HMS Cattistock супроводжував кілька російських кораблів у наших водах, демонструючи готовність флоту оперативно реагувати на потенційні загрози. Я пишаюся професіоналізмом своєї команди», — заявив командир корабля Роб Гарнер.

Згодом британські військові зафіксували проходження десантного корабля «Александр Остраковський» та судна класу ро-ро MV Ascalon, які прямували в бік Балтійського моря. Для їхнього моніторингу задіяли фрегат HMS Somerset і танкер RFA Tidesurge.

За словами командувача HMS Somerset капітан-лейтенанта Джоела Робертса, зростання активності російського флоту в Північному та Балтійському морях змусило британські ВМС тримати підвищену бойову готовність. 

«Ми забезпечуємо присутність і стримування, пропонуючи широкий спектр варіантів — від військових до дипломатичних, щоб підтримати інтереси Великобританії», — прокоментував Робертс.

HMS Somerset також фіксував переміщення російських транспортних суден, які, ймовірно, перевозять озброєння з Сирії до Росії після втрати позицій режимом Асада.

На тлі серії інцидентів з пошкодженням підводної інфраструктури в Балтійському морі, Захід дедалі пильніше ставиться до діяльності російських «науково-дослідних» і «технічних» суден, які можуть бути частиною так званого тіньового флоту РФ. Велика Британія вважає подібні операції важливими не лише для гарантування безпеки, а й для захисту економічної стабільності та торговельних шляхів у регіоні.

Схожі місії із моніторингу російської присутності у своїх водах регулярно проводять також військово-морські сили Франції, Іспанії, Португалії, Нідерландів і Бельгії. В рамках єдиної оборонної стратегії вони обмінюються даними й координують дії через структури НАТО.

Як повідомляв USM, напередодні у Норвегії викрили схему фальшивого страхування «тіньового флоту» за участю росіянина.