Санкції США впливають на маршрути російських танкерів

Санкції США впливають на маршрути російських танкерів


Санкції, запроваджені Сполученими Штатами проти російських танкерів, поставили під загрозу ключові логістичні ланцюги Москви.

Російський морський експорт сирої нафти продовжує скорочуватися. Це вперше за довгий час стало результатом санкційного тиску, повідомляє Bloomberg.

З середини грудня по 19 січня Росія експортувала 2,94 млн барелів нафти на день. Минулого тижня обсяги впали ще на 260 тис. барелів — або на 9%, у порівнянні з показниками попереднього тижня.

Санкції, оголошені 10 січня, уже демонструють свій вплив. Танкерні маршрути змінюються, а судна шукають обхідні шляхи. Так, у стратегічному порту Козьміно, який є головною точкою для експорту сорту ESPO, виник дефіцит суден. Більшість спеціалізованих танкерів, які раніше обслуговували цей напрямок, потрапили під санкції.

Експорт у напрямку Азії знизився на 20% порівняно з піковими показниками. Найбільше російської нафти все ще купує Китай. На нього припадає близько 980 тис. барелів на день морських постачань, а також 800 тис. барелів через трубопроводи, які проходять через Казахстан. 

Індія також залишається важливим споживачем, отримуючи у середньому 1,33 млн барелів на день. Але навіть цей показник зменшився через затримки з танкерами, які ще не визначили кінцеві пункти призначення.

У Європі російська нафта фактично втратила всі ринки. Польща та Німеччина ще з початку 2023 року припинили закупівлі трубопровідної нафти. Це скоротило експорт на 500 тис. барелів на день. Єдиним помітним імпортером російської сировини у регіоні залишається Туреччина, яка збільшила обсяги закупівлі до 370 тис. барелів на день.

Втім, попри падіння обсягів, Росії частково вдалося компенсувати втрати через зростання цін. У Балтійських портах ціна на нафту піднялася на 3,40 долара за барель, у Чорному морі — на 3,90 долара, а тихоокеанський сорт ESPO додав 1,50 долара за барель.

Нещодавно USM писав, що перевезення російської нафти до Китаю здорожчали втричі через санкції.



Стрічка новин
Наш Telegram канал