Нідерланди мобілізують флот і авіацію для місії Baltic Sentry

Нідерланди мобілізують флот і авіацію для місії Baltic Sentry


ВМС Нідерландів підтримуватимуть місію Baltic Sentry кораблями, літаками та іншими силами, реагуючи на загрози для регіональної безпеки.

Нідерланди підтвердили свою участь у місії НАТО Baltic Sentry, зосередженій на захисті підводної енергетичної інфраструктури у Балтійському морі. Про це пише Gospodarka Morska.

Королівські ВМС Нідерландів виділять для участі в операції кілька суден, включно з гідрографічним кораблем HNLMS Luymes (A803) та фрегатом HNLMS Tromp (F803). Ці судна залишатимуться задіяними у місії щонайменше до кінця лютого.

Крім флоту, Нідерланди залучать до місії чотири винищувачі F-35. Їхнє завдання — патрулювання повітряного простору над Балтійським морем, зокрема запобігання несанкціонованим польотам, до яких часто вдаються російські літаки.

«Цим внеском ми демонструємо нашу рішучість захищати підводну інфраструктуру та забезпечувати стабільність у регіоні», — наголосив командувач ВМС Нідерландів віце-адмірал Рене Тас.

Також у місії беруть участь 270 нідерландських військовослужбовців сухопутних військ, які з 2017 року входять до складу посиленої передової присутності НАТО в Литві.

Через нові загрози з боку Росії, Нідерланди переглянули свою політику економії на обороні. Витрати на безпеку зросли на 10% і досягли 24 млрд євро. Це найбільше збільшення оборонного бюджету з часів холодної війни.

Нові інвестиції включають заміну старих кораблів новими, зокрема у співпраці з Бельгією. Також Нідерланди завершать будівництво найбільшого корабля в історії країни — HNLMS Den Helder, довжиною 179,5 м і водотоннажністю 20 тис. тонн.

Операція Baltic Sentry стала відповіддю на пошкодження підводних кабелів між Фінляндією та Естонією, яке, ймовірно, здійснив танкер «тіньового флоту» РФ Eagle S. Унаслідок цього був суттєво пошкоджений кабель Estlink 2 та кілька телекомунікаційних ліній.

Лідери НАТО підозрюють, що російські спецслужби можуть навмисно атаковувати інфраструктуру в Балтійському морі. У спільній заяві представники країн-учасниць наголосили, що будь-яка загроза інфраструктурі отримає «жорстку та рішучу відповідь».

Також напередодні USM повідомляв, що у Балтійському морі патрулюватимуть надводні безпілотники НАТО.



Наш Telegram канал