Шкода довкіллю від аварії танкерів РФ у Чорному морі може сягнути $14 млрд
Імовірна шкода для довкілля від нещодавньої аварії російських танкерів у Чорному морі може сягати значних 14 млрд доларів.
Унаслідок аварії на російських танкерах «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239» у Чорному морі обсяг розлитого мазуту може суттєво перевищити заявлені 4300 тонн. Про це заявила очільниця Міндовкілля Світлана Гринчук, пише «Укрінформ».
За попередньою інформацією, один із танкерів перевозив 4300 тонн мазуту. Однак дані, отримані від колег з Болгарії та Румунії, вказують на те, що обсяг розливу може бути значно більшим. Наразі Міндовкілля України оцінює масштаби збитків і моделює наслідки для акваторії Чорного моря та прибережних зон.
За словами міністерки, ключовими загрозами є забруднення прибережних екосистем, зокрема, природні заповідники у районі Керченської затоки. Також є ризик поширення нафтової плівки на інші території Кримського узбережжя. Гринчук наголосила, що за попередніми розрахунками збитки для Чорного моря можуть скласти понад $14 млрд.
Міністерка додала, що наразі пріоритетом є локалізація забруднення. Першочергові заходи включають встановлення бонових загороджень для стримування поширення нафтових плям, механічне видалення мазуту спеціальними суднами та моніторинг стану води й повітря.
Україна разом із Болгарією та Румунією вже розпочала моніторинг забруднення і розробляє спільні стратегії для захисту своїх берегових зон. Водночас російська сторона ігнорує необхідність вжиття екологічних заходів, обмежуючись лише заявами про порятунок екіпажів.
Нагадаємо, два російські танкери тонули у Керченській протоці. Спочатку зазнав аварії танкер «Волгонефть-212», який перевозив 4 тонни нафти. Через годину шторм підбив «Волгонефть-239».
Згодом біля берегів тимчасово окупованої Ялти затонув російський плавкран для підйому важких вантажів. Причиною аварії став сильний шторм. Один з танкерів хвилі розрубали майже навпіл.