DG MOVE продовжить підтримку портової інфраструктури України

DG MOVE продовжить підтримку портової інфраструктури України


Директорат Європейської Комісії з питань мобільності та транспорту (DG MOVE) продовжить підтримку проєктів з розвитку транспортної інфраструктури.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба провів зустріч з генеральним директором DG MOVE Магдою Копчинською, повідомили у відомстві. 

Сторони обговорили розвиток і підтримку портової інфраструктури, реалізацію ініціативи «Шляхи солідарності» щодо підтримки українського експорту, збільшення пропускної спроможності автомобільних пунктів пропуску, євроінтеграцію у сфері транспорту, а також реалізацію Ukraine Facility у сфері транспорту.

За словами міністра, спільно з Єврокомісією вже розпочали прескринінг законодавства у сфері транспорту у рамках переговорного процесу щодо вступу України до ЄС.

«Ми, зі свого боку, розраховуємо на коментарі, рекомендації, які дозволять нам швидше рухатись у питані євроінтеграції у сфері транспорту. Не менш важливо, що ми маємо спільні проєкти, спрямовані на розвиток інфраструктури, у першу чергу грантове фінансування за програмою «Механізм сполучення Європи». Ми вже маємо прогрес у реалізації проєктів з розбудови пунктів пропуску та розвитку залізничного сполучення за цією програмою та очікуємо, що реалізація цих проєктів позитивно вплине на бізнес та наших громадян», – наголосив Олексій Кулеба.

Гендиректорка DG MOVE Магда Копчинська запевнила в тому, що ЄС серйозно та системно підходить до процедур прескринінгу українського законодавства у сфері транспорту, бо перспектива вступу України до ЄС реальна, тому необхідно прискорити цю роботу. Тим більше, що після завершення війни та початку процесу відбудови, спільне законодавство у галузі транспортного сполучення відіграватиме важливу роль.

Також вона високо оцінила зусилля України у забезпеченні роботи морського коридору, назвавши його прикладом того, коли «неможливе стає можливим». 

Зазначимо, сторони обговорили проєкти з розвитку транспортної інфраструктури у рамках програми Європейського Союзу «Механізм «Сполучення Європи» (CEF), які були схвалені Координаційним комітетом програми. Йдеться про розвиток залізничної мережі, пунктів пропуску, річкової інформаційної служби та відновлення аеронавігаційної системи.

Особливістю програми CEF є співфінансування для реалізації проєктів у розмірі 50%. Грант з боку Євросоюзу складатиме 52 млн євро.

Як раніше повідомляв USM, станом на 28 листопада українським морським коридором перевезли 85 млн тонн вантажів.