Українська пшениця витіснила російську на ринку Єгипту

Українська пшениця витіснила російську на ринку Єгипту


Завдяки обмеженням, які впровадила Російська Федерація на свою експортну пшеницю, Україна отримала вигідні можливості для продажу зернової Єгипту.

Україна отримала вигідні можливості для продажу пшениці в Єгипет завдяки обмеженням експорту, запровадженим Росією. Про це повідомляють Reuters.

Цього тижня єгипетське агентство з закупівлі продовольства (GASC) придбало 290 тис. тонн пшениці, з яких 120 тис. тонн було з України, 120 тис. тонн — з Румунії та 50 тис. тонн — з Болгарії.

Російські компанії не взяли участі в угоді через неофіційні обмеження, які країна використовує для стримування зростання цін на внутрішньому ринку. Ці заходи включають мінімальну експортну ціну, мита та обмеження для іноземних торгових компаній на продаж російського зерна.

«Завдяки крокам Росії українське зерно стало більш привабливим для покупців, особливо для тих, хто має обмежені фінансові ресурси, як, наприклад, Єгипет», — зазначив один з українських трейдерів у коментарі Reuters.

Так, обмеження Росії відкрили більше можливостей для України, яка вже реалізувала близько 60% свого цьогорічного експорту.

Втім, єгипетський трейдер Хешам Соліман вважає, що Росія свідомо затримує поставки, очікуючи на зростання цін для збільшення прибутків. 

Колишній радник міністерства постачання Єгипту Ноамані Наср зазначив, що Росія часто обмежує експорт, щоб регулювати внутрішні ціни. 

«Парадоксально, але це грає на користь її конкурентів», — сказав Наср.

Водночас Міністерство постачання Єгипту повідомило, що після цієї закупівлі стратегічних запасів пшениці вистачить на п’ять місяців. Проте трейдери прогнозують, що країна буде змушена здійснити додаткові закупівлі вже найближчим часом.

Ймовірно, африканська країна зосередиться на закупівлі збіжжя з Румунії, де фермери зберігають частину цьогорічного врожаю. Натомість в Україні та Болгарії запаси зернової поступово вичерпуються.

Як напередодні писав USM, Єгипет придбав 290 тис. тонн причорноморської пшениці, з них — 120 тис. тонн зерна з України.



Стрічка новин
Наш Telegram канал