Румунія схвалила план купівлі молдовського порту Джурджулешти
Румунія планує придбати порт Джурджулешти через свою національну компанію «Адміністрація морських портів», яка належить Міністерству транспорту.
Це частина стратегічного плану, ціль якого – посилити вплив Румунії в регіоні. Зокрема, порт відіграє критично важливу роль в судноплавстві та торгівлі на Чорному морі, пише Maritime Executive.
Нагадаємо, Румунія розпочала переговори щодо придбання порту Джурджулешти ще минулого року.
«Румунія планує придбати порт Джурджулешти через свою національну компанію «Адміністрація морських портів», яка належить Міністерству транспорта. Процес передбачає придбання Румунією акцій Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) в компанії Danube Logistics, яка є оператором Джурджулештського міжнародного вільного порту», – йдеться у повідомленні.
Важливо підкреслити, що в Джурджулешти є два об’єкти портової інфраструктури. Тобто переговори ведуться щодо Джурджулештського міжнародного вільного порту (PILG), який контролюється ЄБРР на умовах 99-річної оренди, що розпочалася у 2021 році. Державний порт Джурджулешти, що належить Молдові, не бере участі в переговорах.
Торік президентка Молдови Майя Санду заявила, що порт потребує інвестицій, зазначивши, що з початком війни в Україні він став стратегічно важливим.
У меморандумі про купівлю порту Джурджулешти румунський уряд заявив, що зацікавлений у терміналі з огляду на конкуренцію між портом Констанца та іншими портами в Чорноморському басейні.
Також Румунія планує консолідувати вантажопотік і зробити порт Констанца одним з основних транспортних вузлів Східної Європи.
Довідка.
Джурджулешти — єдиний порт у Молдові, що не має виходу до моря. Розташований у місці злиття річок Прут і Дунай, приблизно в 83 милях від Чорного моря. До порту можуть дістатися як річкові, так і морські судна. Порт обладнаний терміналом для зберігання і перевалки нафтопродуктів.
Порт Джурджулешти почав відігравати життєво важливу роль у відвантаженні зерна та палива в Україну та з України після того, як росія почала блокувати українські порти на Чорному морі. Між портами Рені в Україні, Джурджулешти в Молдові та Галац і Констанца в Румунії було укладено чотиристоронню угоду.