УДП переходить на 6-годинний робочий день через кризу перевезень на Дунаї

УДП переходить на 6-годинний робочий день через кризу перевезень на Дунаї


Українське Дунайське пароплавство вимушено переходить на 6-годинний робочий день, аби скоротити витрати через кризу перевезень.

Через загострення кризи на дунайському ринку річкових перевезень, підприємство вимушене скоротити робочий день, повідомили в УДП.

Основні причини скорочення тривалості робочого дня:

  • відсутність підтримки дунайського експортного напряму (порти Дунаю можуть конкурувати з портами Великої Одеси, але для цього необхідно ввести знижку на залізничні перевезення до Ізмаїлу);
  • аномальна спека та обміління: мілководдя на Середньому Дунаї ускладнює рух баржевих караванів;
  • втрата аграріями частини врожаю через спеку — внаслідок цього скоротився обсяг експортованої агропродукції.

В УДП зазначили, що їхнім конкурентам-приватникам так само складно, але вони можуть працювати без соціальних зобов’язань, з мінімальною кількістю людей, яких набирають по контракту, а також часто — без сплачення податків.

За сьогоднішніх умов флот УДП не може утримувати понад тисячу людей. Підприємство вирішило почати оптимізацію роботи з призупинення всіх інвестиційних проєктів, окрім модернізації. Фінансування останньої є цільовим. Цьогоріч Кабмін зменшив частку дивідендів, які УДП повинно було відрахувати у бюджет. Умова — спрямування залишених пароплавству коштів на модернізацію та будівництво флоту. 

Цього тижня УДП створить робочу групу з первинною профспілковою організацією і починає пошук компромісу щодо зменшення витрат на персонал, які наразі складають 70% всіх накладних витрат компанії. За погодження профспілки пароплавство вже тимчасово перейшло на 6-годинний робочий день. Також у декілька разів зменшили кількість людей у комерційній службі. 

Раніше USM повідомляв, що УДП ініціює скасування відстрочки від мобілізації певним працівникам.



Наш Telegram канал