FT: рф почала постачати нафту до Північної Кореї в обмін на зброю
У березні щонайменше п’ять північнокорейських танкерів вирушили за нафтопродуктами до російського порту «Восточный».
Постачання нафтопродуктів з рф до КНДР зафіксували завдяки супутниковим знімкам, пише Financial Times.
Так, постачання, які розпочалися 7 березня, стали першими задокументованими прямими морськими поставками з росії після того, як Рада Безпеки ООН запровадила суворе обмеження на передачу нафти у 2017 році. Таке рішення прийняли у відповідь на випробування ядерної зброї у Північній Кореї.
За березень щонайменше п’ять північнокорейських танкерів вирушили за нафтопродуктами до російського порту «Восточный», що знаходиться на Далекому Сході рф. Супутникові знімки зафіксували, що два судна вирушили з порту «Восточный» до порту Чонджін (КНДР), де, ймовірно, розвантажилися.
Читайте також: КНДР відновила постачання зброї в рф морем.
«Те, що ми бачимо зараз, — це явний бартерний обмін зброї на нафту, що відкрито суперечить санкціям, які путін підписав особисто, що ілюструє траєкторію розвитку росії за останні роки до держави поза законом», — зазначив колишній координатор групи ООН, яка стежить за санкціями проти Північної Кореї, Х’ю Гріффітс.
У виданні підкреслили, що такі дії ще більше зміцнюють зв’язки між авторитарними країнами та завдають нового удару по міжнародних зусиллях зі стримування КНДР.
«Судна, які ми бачили на російських терміналах, є одними з найбільших за вантажністю у флоті Північної Кореї, і вони постійно заходять і виходять з порту. Деякі з цих суден також мають спеціальний дозвіл ООН, що означає, що вони не повинні навіть заходити в іноземні порти, не кажучи вже про те, щоб брати участь у поставках нафти», — пояснив науковий співробітник Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI) Джозеф Бірн.
За даними RUSI, порт «Восточный» також використовували як хаб для російських суден, які беруть участь у торгівлі зброєю між країнами.
Як раніше повідомляв USM, з вересня 2023 року КНДР відправила до росії близько 6700 контейнерів з боєприпасами, які використовувалися у війні з Україною. Це приблизно 3 млн 152-мм артилерійських снарядів або 500 тис. снарядів калібру 122 мм.