Всесвітня рада судноплавства боротиметься з незаконним перевезенням диких тварин морем
Десять організацій об’єдналися для боротьби з контрабандою диких тварин морем — шляхом підвищення пильності у глобальних ланцюжках постачань.
За підрахунками, 72-90% контрабанди диких тварин здійснюється судноплавними шляхами. Про це повідомляє Splash.
З огляду на величезний обсяг торгівлі, що перевозиться морем, попит на швидкі доставки та зростаючу складність інтермодальних перевезень, злочинці все частіше використовують слабкі місця у глобальних морських ланцюгах постачання для перевезення контрабандних товарів.
Покращуючи боротьбу з незаконною торгівлею дикими тваринами, 10 міжнародних організацій об’єднали зусилля під керівництвом Всесвітньої ради з судноплавства за підтримки Програми розвитку ООН, Глобального екологічного фонду та Глобальної програми охорони дикої природи у співпраці з TRAFFIC і WWF. Ініціативу також спонсоруватимуть BIC, Global Shippers Forum, Міжнародний фонд захисту тварин і TT Club.
«Боротьба з незаконною торгівлею дикими тваринами є спільною відповідальністю, яка вимагає співпраці між міжнародними контейнерними ланцюжками поставок. Усі залучені сторони повинні вживати профілактичних заходів, аби запобігти нелегальному перевезенню диких тварин морем», — йдеться у пресрелізі залучених організацій.
Ініціатива передбачає перевірку легітимності вантажів, належне опечатування вантажів, проведення оцінки ризиків і оперативне сповіщення національних органів влади про підозрілу діяльність, якщо це необхідно.
Читайте також: ІМО узгодила заходи щодо зменшення підводного шуму від суден