Заборонити експорт російського зерна вимагає Латвія

Заборонити експорт російського зерна вимагає Латвія


Збіжжя країни-агресора на європейському ринку пропонують замістити агропродукцією з України.

Нещодавно Латвія на законодавчому рівні заборонила імпорт зерна з рф. Тепер країна вимагає впровадити подібне ембарго на рівні ЄС, пише «Укрінформ»

«Ми досі просимо поширити на зерно та  продовольчі товари з рф європейські санкції. Латвія ухвалила національне законодавство, яке захищає нас від російського імпорту до Латвійської Республіки. Наразі це не вражає транзит до третіх країн, у тому числі до інших країн ЄС», — міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе.

Спільна сільськогосподарська політика ЄС потребує уточнення, оскільки з часів її останнього перегляду у 2021 році багато змінилося. Наразі Європа має війну на порозі. Це багато чого змінює як у геополітичній ситуації, так і на ринку. Україна, наприклад, не може доставляти зерно в Африку, де є країни, які його гостро потребують, наголосив посадовець.

«Все, що імпортується з росії, може імпортуватися з України. І таким чином, ми підтримаємо Україну, а не допомагатимемо росії підгодовувати її машину війни», — підкреслив Краузе.

Латвійський міністр наголосив, що його держава повністю підтримує Україну. З точки зору Європейського Союзу, те, що відбувається на кордоні, не є зрозумілим. Чиновник закликав переконатися, що ЄС має вільний рух товарів між країнами.

Про латвійське ембарго схвально висловився торговий представник України Тарас Качка. Посадовець висловив сподівання, що інші країни ЄС долучаться до заборони російського зерна.

Тарас Качка нагадав, що ЄС у 2023 році купив 1,7 млн тонн пшениці у країни-агресора, тоді як польські фермери продовжують висипати українське зерно.

За інформацією торгпреда України, у структурі загального імпорту агропродукції ЄС із 2,5 млрд тонн близько 1,7 млн тонн припадає на російські товари.

«У Європі немає жодної заборони на імпорт аграрної продукції з росії, ні на зерно, ні на рибу, ні на овочі. Ці товари, може і в невеликих обсягах, їдуть із росії до Польщі: у 2023 році заїхало 11 тис. тонн пшениці, але сам факт того, що це легальний імпорт», — зауважив Тарас Качка.

Напередодні на сторону України стали аграрії з Литви. На думку фермерів, набагато більшою проблемою для аграрного ринку є російське зерно, що надходить до країни.



Наш Telegram канал