Росія нехтує безпекою власних суден, аби збільшити експорт нафти

Росія нехтує безпекою власних суден, аби збільшити експорт нафти


Росія ризикує безпекою власних суден та екіпажів, аби збільшити експорт нафти.

Зараз порти рф працюють під час сильних штормів, адже країна-терорист пом’якшила обмеження для суден взимку, повідомляє Reuters.

Після впровадження ЄС нафтового ембарго, росія покладається на морські поставки своїх енергоресурсів.

Трейдери та аналітики стверджують, що послаблення погодних обмежень несе технічні та екологічні ризики, але може допомогти прибуткам росії, яка сильно залежить від нафти. Російська трубопровідна монополія «Транснефть», яка контролює трубопроводи та нафтові термінали, прагне оптимізувати свою систему сповіщення про шторм у чорноморському порту Новоросійськ, щоб збільшити час навантаження перед і після шторму.

Троє трейдерів, які займаються експортом російської нафти, повідомили, що порти отримали неофіційні рекомендації продовжувати завантаження під час штормів і максимально полегшити контроль щодо льодової обстановки, щоб пропускати більше танкерів у порти. За даними одного з трейдерів, у Новоросійську тривало завантаження, коли висота хвиль становила 2-3 метри, у порівнянні з нормою в 1,5 м для швартування судна.

Росія також пом’якшила обмеження щодо льодового класу для суден, які заходять у її балтійські порти, включаючи основні експортні пункти Приморськ і Усть-Луга. 

Віцепрем’єр-міністерка рф з питань екології Вікторія Абрамченко заявила, що рф нібито не збирається пом’якшувати погодні обмеження для суден.

Раніше USM повідомляв, що через західні санкції в росії відчувають нестачу газовозів для перевезення зрідженого нафтового газу з балтійського порту Усть-Луга.

Також стало відомо, що п’ять танкерів з непроданою російською нафтою щонайменше тиждень простоюють у Балтійському морі.