Адміністрація судноплавства підбила підсумки 2023 року 

Адміністрація судноплавства підбила підсумки 2023 року 


Цього року в Адміністрації судноплавства виділили п’ять ключових напрямків роботи, серед яких реформа дипломування моряків, цифровізація, антикорупційна діяльність тощо.

На підсумковій зустрічі команди Мінвідновлення підбили підсумки 2023 року та окреслили основні пріоритети 2024, розповів голова Адміністрації судноплавства Євгеній Ігнатенко

Так, за цей рік ключовими стали п’ять напрямків — реформа дипломування моряків, цифровізація, надання адміністративних послуг, перезавантаження PSC/FSC, а також система управління якістю та антикорупційна діяльність. 

«На початку року сформували команду ДККМ, яка на сьогодні вже продипломувала майже 20 тисяч моряків командного складу, наступний крок — дипломування рядових. Більше 2 тис. моряків пройшли перевірку знань з використанням міжнародно визнаного іспиту CES 6.0. Далі, справжнім проривом став запуск онлайн-послуг з дипломування на порталі Дія — це зручно, прозоро, дистанційно, жодного спілкування моряка з чиновником», — зазначив Євгеній Ігнатенко. 

За його словами, наразі, моряки, які подають заяви онлайн-засобами порталу Дія, складають 43%. Мета на наступний рік — 90%.

Також розробили та запустили «Цифровий шлях моряка», в режимі онлайн стало можливим подати заяву, перевірити статус виготовлення кваліфікаційного документа, записатись в чергу для отримання оригіналів документів. 

Голова Адміністрації судноплавства підкреслив, що цього року у рамках цифровізації запустили та модернізували електронні сервіси для спільноти. Наприклад, онлайн-сервісом верифікації кваліфікаційних документів моряків vrf.marad.gov.ua скористалося вже понад 100 тис. користувачів. 

Третій ключовий напрямок — надання адміністративних послуг. 

«До національного бюджету за надані нами адмінпослуги вже зараховано більше ніж 26 млн грн. Найпопулярнішими є реєстраційні дії з суднами. Станом на сьогодні провели понад 600 реєстраційних дій з українськими морськими суднами й суднами внутрішнього плавання, а також майже 2000 з малими моторними суднами, водними мотоциклами, прогулянковими вітрильними суднами», — розповів Євгеній Ігнатенко

Також, цього року видали понад 1000 міжнародних посвідчень судноводія, для порівняння минулого року видали 7 таких посвідчень. 

Щодо перезавантаження PSC/FSC основні результати очікуються вже в наступному році. Станом на сьогодні оновили команди перевірок суден та підхід до проведення самих перевірок. 

Як підкреслює Ігнатенко, не менш важливим напрямком стала система управління якістю та антикорупційна діяльність. 

Так, вперше в історії Адміністрації судноплавства розробили та впровадили систему управління якістю в міжнародному Органі сертифікації на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2015. 

За його словами, цього року затвердили Антикорупційну програму на 2023–2025 роки, яка погоджена з НАЗК. Нині триває її повноцінне впровадження в усіх напрямах діяльності Адміністрації судноплавства. 

«Наступний рік для мене та для нашої служби — це рік міжнародних зв’язків, цифровізації, антикорупції. Саме ці пріоритети будуть для нас ключовими. Також буде багато нормативних змін, на які чекає спільнота», — поділився Євгеній Ігнатенко. 



Наш Telegram канал