Рф майже повністю обходить «стелю цін» на нафту

Рф майже повністю обходить «стелю цін» на нафту


У жовтні 2023 року середня ціна поставок російської нафти морем становила 80 доларів за барель.

Європейський урядовець заявив, що «майже жодна» з поставок нафти рф морем у жовтні не була здійснена за ціною нижче 60 доларів за барель, яку запровадили країни G7 та їх союзники, пише ZN з посиланням на Financial Times.

«Останні дані свідчать про те, що ми повинні бути більш жорсткими. Ми не маємо жодного бажання дозволяти росії продовжувати робити це», — підкреслив урядовець.

Також в ЄС обговорюють питання посилення ліміту цін, зокрема варіанти розширення контролю за дотриманням санкцій або обмеження доступу рф до ринку старих нафтових танкерів. Занепокоєння західних чиновників підкріплює офіційна російська статистика щодо продажу нафти в жовтні. Статистика Москви свідчить про те, що середня ціна, отримана за барель, перевищувала 80 доларів.

Читайте також: США ввели санкції проти компаній та суден за порушення «стелі цін» на нафту з рф.

У серпні 2023 року майже три чверті всіх морських потоків російської нафти йшли без західного страхування. Це стало ключовою ознакою того, що все більше компаній перестають дотримуватися цінового ліміту.

У свою чергу у жовтні лише 37 зі 134 танкерів, що перевозили російську нафту, мали західне страхування. За словами чиновників наразі кількість суден, які дотримуються ліміту цін при поставках, швидше за все, значно менша.

Також європейські чиновники занепокоєні тим, що деякі західні страхові компанії отримали від російських нафтових компаній або трейдерів неправдиві декларації, які мають містити письмові запевнення, що ціна на нафту буде нижчою за 60 доларів. Одним із механізмів, за допомогою якого це досягалося раніше, було завищення вартості транспортування.

Водночас члени G7 вже почали посилювати контроль за дотриманням ліміту. Минулого тижня Велика Британія запровадила санкції проти трейдера Paramount Energy & Commodities DMCC, який базується у Дубаї, заявивши, що рф використовувала його для пом’якшення удару від санкцій, пов’язаних із нафтою.

За даними Bloomberg у жовтні росія отримала 18,34 млрд дол. від експорту сирої нафти та нафтопродуктів, що на 25 млн дол. менше, ніж у вересні. Загальний російський експорт сирої нафти та нафтопродуктів скоротився до 7,5 млн барелів на день.