Україна стала асоційованою державою-учасницею «Тримор’я»: що це означає
Україна отримала статус асоційованої держави-учасниці ініціативи Трьох морів. У Мінекономіки пояснили, яке значення це має для країни.
На саміті ініціативи Трьох морів в Бухаресті 6 вересня Україна стала асоційованою державою-учасницею «Тримор’я», повідомили в Мінекономіки.
За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, це означає, що наша країна отримала доступ до всіх інструментів, які напрацьовані в рамках ініціативи.
Для партнерів війна, розпочата рф, стала приводом задуматися про необхідність зміни світових підходів, аби повністю позбутися російської нафти і газу:
- модернізацію інфраструктури, транспортних систем;
- забезпечення продовольством;
- залучення інвестицій у енергетику та інші стратегічні сектори.
Союзники закликали Україну долучитися до перебудови архітектури регіону, яка є вимогою часу через російську агресію.
Також і для України, і для країн, які є членами чи асоційованими членами ініціативи Трьох морів, ключовим напрямком спрямування зусиль є розвиток логістики та торгівлі в регіоні.
Держави, які беруть участь в ініціативі, розвивають транспортні спроможності для полегшення експорту з України. А тому, попри війну та регулярні обстріли, торгівля на Дунаї і торгівельні шляхи, які йдуть в порти Румунії, Болгарії, Хорватії і Греції, швидко розвиваються.
«З перемогою і відновленням повної свободи навігації у Чорному морі, ми побачимо нову реальність торгівлі в регіоні Ініціативи Трьох Морів — вільну і ефективну, завдяки розвиненій інфраструктурі», — зазначила Свириденко.
Також міністерка звернула увагу на необхідність розв’язання проблем, наявних у торговельних відносинах між країнами. Передусім йдеться про зняття бар’єрів у торгівлі та відновлення експорту українського зерна та інших культур.
Ініціатива трьох морів (Тримор’я) — міжнародна економічна та інфраструктурна ініціатива, яка об’єднує 12 країн ЄС та Україну, розташованих поблизу Балтійського, Чорного та Адріатичного морів. Ініціатива спрямована на створення регіонального діалогу з різних питань, які стосуються країн-членів Тримор’я.
До ініціативи входять Австрія, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина та Україна.