У порту Південний перекладають на фермерів збитки за зірвані поставки зерна

У порту Південний перекладають на фермерів збитки за зірвані поставки зерна


Через нестабільну роботу Зернової угоди в останні пів року її існування, величезні збитки ризикують понести виробники збіжжя — адже саме на них трейдери й термінали намагаються перекласти відповідальність.

Взимку-навесні «Агропросперіс», Sierentz Global Merchants, «Кернел» та кілька інших трейдерів скупили великі партії зерна, які вони планували експортувати з порту Південний, розповідає у матеріалі Latifundist

Але продукція застрягла у порту, адже представники росії у Спільному координаційному центрі в Стамбулі навмисно не пускали судна саме до Південного.

Простій суден означає й додаткові витрати на зберігання й перевалку вантажу. Так, трейдери намагаються перекласти відповідальність на аграріїв, мовляв, ті мають забрати своє зерно з терміналів самотужки й за власний кошт

Своєю чергою, термінали «ТІС-Зерно» та «ТІС-Міндобрива» в Південному не відпускають продукцію без узгодження з трейдерами й скаржаться, що зерно починає псуватися.  

Виробники підходять до розв’язання проблеми по-різному: хтось готовий взяти на себе відвантаження, а хтось готує позови в GAFTA (Міжнародна асоціація торгівлі зерном і кормами).

Постачальники нарікають на відсутність адекватної комунікації та конкретики з боку трейдерів. Багатьом аграріям замість варіанту вирішення ситуації пропонували просто «почекати». Виробники оцінюють збитки від $40 до $100 на тонні, залежно від ціни продажу та логістичного плеча. 

Топ-менеджер однієї з компаній розповів: розрив контрактів і перекладання витрат на фермерів пов’язаний з непоступливістю терміналів «ТІС-Зерно» та «ТІС-Міндобрива» щодо виставлення рахунків за зберігання зерна, яке через зовнішні обставини неможливо відправити з порту.

Також спікер розповів, що інші термінали в порту Південний йдуть назустріч та знаходять компроміс, коригуючи ціни на зберігання і відвантаження зерна.

За інформацією Latifundist, про конфлікти аграріїв, терміналів та трейдерів вже проінформований міністр агрополітики Микола Сольський. Також до врегулювання конфлікту взялися профільні асоціації — ВАР та УКАБ.

Працівник одного з терміналів «ТІС» розповів Latifundist, що розірвання трейдерами контрактів через закриття «зернового коридору» призвело до накопичення зерна на терміналах компанії та його подальшого псування.

Він також зазначив, що питання ставок перевалки та відвантаження — прерогатива власника, з яким комунікують власники трейдингових компаній.

За словами співрозмовника видання, ще в травні трейдерів попереджали, що з зерном треба щось робити, адже термінал не розрахований на тривале його зберігання.

Аграріїв не пускають на термінал для перевірки якості збіжжя, але їх нібито попереджали про терміни зберігання, стверджує працівник. Повернути зерно фермерам термінал не може, адже має домовленість не з ними, а із трейдерами. Тому від останніх очікують детальної інструкції.



Стрічка новин
Наш Telegram канал