Ціни на пшеницю різко зросли після атаки дронів рф на порт Рені
Після атаки російських дронів-камікадзе по зерновій інфраструктурі в Ренійському порту різко зросли ціни на пшеницю.
Пшениця здорожчала на торгах у Чикаго після того, як в ніч на 16 серпня росія атакувала порт Рені на Дунаї, повідомляє Bloomberg.
Так, ф’ючерси на пшеницю зросли на 1,3% — до $6,37/бушель після падіння на 6% протягом трьох останніх сесій.
Раніше цього місяця російські дрони вже атакували порти на Дунаї, зокрема Ізмаїл. Такі атаки ризикують у довгостроковій перспективі зашкодити торговельному потенціалу України.
Атаку на Ренійський порт засудила міністерка закордонних справ Румунії Лумініта Одобеску , яка звинуватила росію в порушеннях міжнародного права.
«Я рішуче засуджую триваючі атаки рф на невинних людей, цивільну інфраструктуру, включаючи зернові силоси в українських портах Рені та Ізмаїл. Цими кричущими порушеннями міжнародного права росія продовжує ставить під загрозу світову продовольчу безпеку та безпеку судноплавства в Чорному морі», — написала Одобеску.
I strongly condemn the continued RU attacks on innocent people, civilian infrastructure, including grain silos in 🇺🇦 ports of #Reni & #Ismail. By these flagrant violations of int’l law RU continues to jeopardize 🌍 food security & the safety of navigation in the Black Sea.
— Luminita Odobescu (@Odobes1Luminita) August 16, 2023
Нагадаємо, вночі 16 серпня російські війська атакували портову інфраструктуру Одещини ударними БпЛА типу Shahed-136/131. В Одеській ОВА зазначили, що основною ціллю росіян була портова та зернова інфраструктура на півдні області.
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак уточнив, що постраждав Ренійський МТП. Російський дрон влучив у два металевих склади ангарного типу; загорілися два трактори та шрот на складі площею 10 м2, розташованому поруч. Загиблих та постраждалих немає.
Пізніше рятувальники опублікували фото ліквідації наслідків російського влучання по портовій інфраструктурі.
Раніше USM повідомляв, що вночі 2 серпня росіяни атакували безпілотниками об’єкти портової та промислової інфраструктури Дунаю на Одещині. Окупанти зруйнували елеватор, зернові ангари, резервуари одного з вантажних терміналів, виробничі, складські та адміністративні приміщення.
Внаслідок атаки були знищені 40 тис. тонн зерна, на яке очікували країни Африки, а також Китай та Ізраїль.