Якими є шанси на відновлення експорту до Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини та Угорщини після 15 вересня

Якими є шанси на відновлення експорту до Польщі, Румунії, Болгарії, Словаччини та Угорщини після 15 вересня


Георгій Чернявський, СЕО транспортно-логістичної компанії NG Shipping

Українські підприємства, орієнтовані на експорт, стикаються з великими випробуваннями у своїй роботі. Компаніям доводиться шукати нові логістичні маршрути, які постійно перебудовуються, з огляду на вплив безпекових та економічних факторів. Разом з тим, українському бізнесу не завжди раді за кордоном, і про це красномовно свідчить обмеження нашої експортної діяльності, яке введено ЄС до 15 вересня.

Чи знімуть це обмеження

Аби аналізувати можливу динаміку розвитку подій, потрібно розуміти ключову причину, чому обмеження було введено. Продукція, яка експортується з України до країн ЄС, створює на тамтешніх ринках високий показник пропозиції. Це, своєю чергою, веде до демпінгу. Страждають європейські виробники, які теж змушені знижувати ціни.

Ось і виходить ситуація, коли, з одного боку, Україну підтримують та всіляко вболівають, а з іншого – ринки держав ЄС несуть велике економічне навантаження. Тому, попри надії на краще, варто реалістично оцінювати потенційні перспективи.

Нещодавно голова Всеукраїнської аграрної ради в одному з ефірів на радіо зазначив, що домогтися зняття обмежень на експорт вкрай важливо. Чи вистачить в української дипломатії аргументів, аби це здійснилося? Можливо. Однак розраховувати на це як на 100-відсоткову наближену перспективу буде вкрай наївно.

З огляду на все вищезазначене, потрібно вірити в краще, але бути готовими до різних сценаріїв подій.