Фірму, що виготовляла документи для моряків, підозрюють у шахрайстві
Правоохоронці викрили міжнародну корупційну схему на 500 млн гривень. До схеми було залучене керівництво держпідприємства «Поліграфічний комбінат «Україна».
НАБУ і САП 21 липня повідомили про підозру колишньому директору та ексначальнику відділу ДП «Поліграфічний комбінат «Україна». Посадовців звинувачують у махінаціях з документами та «відмиванні» коштів через підставну фірму.
За матеріалами справи, у 2013 році тодішній очільник «Поліграфкомбінату» придбав на підставних осіб естонську компанію, навʼязавши партнерам обов’язкову вимогу — постачання продукції через «потрібну» компанію.
Надалі зловмисник організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків документів через цю компанію. Підставна компанія купувала матеріали у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за завищеною у 4-6 разів ціною. До 2016 року через цю схему група зловмисників заволоділа коштами на суму близько пів мільярда гривень, повідомили у пресслужбі НАБУ.
Зазначається, що ексдиректор держпідприємства «продав» 45% акцій підприємства вартістю близько 100 тис. доларів іншій підконтрольній компанії за 1,35 млн доларів.
Також посадовець запатентував на підконтрольну компанію право інтелектуальної власності на імплантовані захисні елементи, що використовуються в українських паспортах. Таким чином кожен громадянин, отримуючи документи, не лише переплачував їхню вартість, а й спонсорував чиновника за його «інтелектуальний внесок».
Відзначимо, що «Поліграфічний комбінат «Україна» — лідер із виробництва цінних паперів та документів суворої звітності, розташоване у місті Київ. Головними замовниками продукції Поліграфкомбінату» є міністерства, державні підприємства, організації та відомства.
Держпідприємство відомо тим, що наприкінці 2020 року компанія виготовила 15 тис. бланків паспортів моряка для «Моррічсервісу». Тоді, через перебої у видачі документів, українські моряки масово втрачали роботу.