Рф відкликала гарантії безпеки судноплавства в Чорному морі
Фото: кораблі Чорноморського флоту рф, ілюстративне.
Росія вийшла з Зернової угоди, а також відкликала гарантії безпеки судноплавства та оголосила північно-західну частину Чорного моря «небезпечною».
17 липня росія оголосила, що виходить зі Стамбульських угод, в межах яких судна могли поставляти українське зерно з портів Великої Одеси «зерновим коридором».
У МЗС рф заявили, що, відповідно до пункту Н домовленостей, російська сторона заперечує подальшому продовженню ініціативи, про що вона повідомила турецькій та українській сторонам, а також Секретаріату ООН.
«Це означає відкликання гарантій безпеки судноплавства, згортання морського гуманітарного коридору, відновлення режиму тимчасово небезпечного району у північно-західній акваторії Чорного моря та розформування СКЦ у Стамбулі», — додали у відомстві країни-терориста.
У МЗС рф додали, що без участі росії Чорноморська зернова ініціатива припиняє своє функціонування з 18 липня.
Але навіть у офіційних заявах росія не обійшлася без шантажу: «Якщо ж у західних столицях реально цінують Чорноморську ініціативу, то нехай серйозно замисляться над виконанням своїх зобов’язань та реальним вилученням з-під санкцій російських добрив та продовольства. Тільки при отриманні конкретних результатів, а не обіцянок та запевнень, росія буде готова розглянути відновлення угоди».
Раніше USM повідомляв, що Президент України поспілкувався з Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррішем. Йшлося про необхідність роботи «зернового коридору».
За словами Володимира Зеленського, Україна, ООН і Туреччина спільно можуть забезпечити подальшу роботу продовольчого коридору та інспектування суден.
Після заяви рф про припинення дії Чорноморської зернової ініціативи, світові ціни на пшеницю різко зросли на 6,7% — до 6,89 долара за бушель.
Крім того, вихід рф із Зернової угоди спровокував страхові компанії до перегляду політики покриття вантажних суден, які працюють у Чорному морі.