Атомний підводний човен ВМС Франції відремонтували після масштабної пожежі

Атомний підводний човен ВМС Франції відремонтували після масштабної пожежі


У Франції відремонтували атомний підводний човен Perle класу Rubis, який зазнав пошкоджень під час пожежі у 2020 році.

Ремонт субмарини почався ще у 2019 році, але у червні 2020-го у доку на військово-морській базі Тулон, де перебував човен, сталася пожежа, повідомляє Naval News.

Пожежа сталася у носовій частині підводного човна. Корабель горів протягом 13 годин. Загоряння спричинило зміну жорсткості сталі на субмарині, через що відновлення носової частини було неможливим.

Втім, фахівці суднобудівної корпорації Naval Group вирішили спробувати врятувати Perle. Для цього корабель розділили на дві частини та замінили його носову частину на іншу, яка належала списаному атомному підводному човну цього ж типу.

Операція першої у Франції «пересадки» на двох підводних човнах відбувалася наступним чином:

  • розділення двох субмарин;
  • переміщення і центрування половин підводних човнів;
  • зварювання важкого корпусу;
  • зрощування сотень кабелів і колекторів (необхідно було перепідключити 130 електричних кабелів і 70 гідравлічних труб).

Корабель почав докові випробування після виходу з сухого доку 10 листопада 2022 року. Цьогоріч у травні підводний човен розпочав ходові та занурювальні випробування.

30 червня корабель «повернули» ВМС Франції, тож тепер він знову готовий виконувати бойові завдання.

У ході ремонту Perle отримав низку оновлень. Тепер він здатний використовувати важку торпеду F21, спочатку розроблену для підводних човнів типу Suffren.

Довідка. Першу з шести атомних субмарин класу Rubis ввели в експлуатацію в 1983 році, а останню — у 1993-му. Це найменші атомні підводні човни у світі, довжина яких становить лише 73,6 м. Підводна водотоннажність – 2600 тонн.

Робоча глибина корабля – 300 м, швидкість – понад 25 вузлів під водою. Екіпаж – 70 осіб.

Системи озброєння: 4 торпедні апарати калібру 533 мм для 14 торпед F17 (F21 на борту Perle), або 14 протикорабельних ракет Exocet SM39.

Naval Group – найбільше у Європі об’єднання військового кораблебудування та один із провідних у світі експортерів військово-морської техніки. Частка у корпорації належить французькій державі.