УЗА пропонує перевалювати українське зерно на рейді Румунії

УЗА пропонує перевалювати українське зерно на рейді Румунії


УЗА пропонує збільшити експорт українського зерна завдяки рейдовій перевалці у водах Румунії. 

Президент УЗА Микола Горбачьов взяв участь в зустрічі в рамках Дунайського кластеру, щодо розширення транспортних можливостей Дунайського шляху, повідомили в УЗА.

У зустрічі взяли участь представники України, Румунії, Молдови та інших країн ЄС, зокрема міністри транспорту та керівники залізничних компаній.

Микола Горбачьов презентував на зустрічі пропозицію щодо організації якірної стоянки — рейдової перевалки в територіальних водах Румунії. Організація такого роду перевалки з барж із зерном на великі судна типу Panamax дозволить значно збільшити пропускну здатність Дунайського шляху для експорту українського зерна. 

За попередніми оцінками, дунайські порти України можуть вдвічі збільшити експорт зерна завдяки цьому рішенню. 

Також в рамках зустрічі попередньо обговорили можливість розведення заходу та виходу з українських дунайських портів — баржі заходитимуть під завантаження через українське гирло Бистре, а виходитимуть в Чорне море через румунський Сулінський канал. 

Крім того, на зустрічі обговорили можливість використання більших суден, які могли б проходити Сулінським каналом.

Переваги використання якірної стоянки у водах Румунії:

  • швидке збільшення обсягів експорту;
  • відсутність обмежень на розмір суден та їхню осадку;
  • відсутність черг на швартування;
  • формування партій зерна для перевалки одразу із кількох дунайських портів.

Водночас румунська сторона збільшить для себе доходи від портових зборів та розвантажить безпосередньо свої порти, оскільки зерновози не потребуватимуть причалу.

Українські порти на Дунаї продовжують ставити рекорди та приймати нові виклики. Нещодавно порт Рені прийняв балкер з рекордним дедвейтом — 24 тис. тонн. Для портів на Дунаї це перше таке судно за всю історію незалежної України.

А 21 червня під завантаження в Ізмаїльський порт зайшло судно із рекордним дедвейтом та рекордною довжиною — 24 тис. тонн та 154 м відповідно. 

Нагадаємо, у травні порти Дунайського регіону обробили понад 3 млн тонн вантажів. Це абсолютний рекорд для портів цього регіону.