У МІУ розповіли, чому рф майже не погоджує проведення інспекцій суден

У МІУ розповіли, чому рф майже не погоджує проведення інспекцій суден


Російська сторона майже не погоджує проведення інспекцій суден, які прямують до порту Південний, бо не працює аміакопровід.

Такою думкою поділився заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков в інтерв’ю Latifundist.

«Ця інформація доступна на сайті АМПУ і кожен може це побачити. Чому Південний? Як усно заявляють представники рф в СКЦ, це пов’язано з тим, що не працює аміакопровід Тольятті-Одеса. Ми зробили офіційний запит в секретаріат СКЦ, але відповіді досі не маємо. Але факт є факт: у щоденному плані реєстрації та інспектування викреслюються судна, що прямують до порту Південний», — зазначив Васьков.

За його словами, «квотний принцип» в портах наразі не працюєє — є лише режим живої черги. На сайті АМПУ опубліковані три черги до кожного з портів — Одеси, Південного та Чорноморська. І кожного дня ООН, Туреччина та Україна подають на інспекції судна відповідно до живої черги. 

«За яким принципом працювати далі, коли поновиться ефективна робота коридору, ми будемо обговорювати з ринком. Для цього ми щотижня збираємось разом з Мінагро, з експортерами, трейдерами, терміналами. Визначатися з форматом ринок має залежно від кількості щоденних інспекцій. Тобто необхідно обирати принцип, за яким працювати ефективніше. Або це квоти, коли кожен портовий оператор, розуміючи, скільки суден може обробити, або це жива черга», — сказав Васьков.

На питання, чи готова Україна розблокувати роботу аміакопроводу, Юрій Васьков відповів, що «з цього приводу була публічно озвучена позиція Президента Володимира Зеленського». 

Також Васьков прокоментував інші вигои рф — зняття санкцій з Россельхозбанку, обмежень на страхування і доступ до портів для російських суден і вантажів.

«Ці вимоги адресовані переважно нашим міжнародним партнерам. У них росіяни, серед іншого, посилаються на меморандум, що був укладений з ООН. Тому це не наше питання, а більше стосується ООН та їх меморандуму з рф. Зі свого боку ми, безумовно, не ув’язували «зернову угоду» з будь-якими меморандумами», — зазначив заступник міністра.



Наш Telegram канал