Європа орендує плавучі електростанції для зимового енергопостачання
Європейські уряди ведуть переговори про оренду плавучих електростанцій, оскільки континент бореться за постачання енергії цієї зими.
Установки можуть причалити до європейських портів у грудні, повідомляє Bloomberg.
«Ми ведемо переговори з чотирма провідними країнами Європейського Союзу, — розповіла Зейнеп Харезі, головний комерційний директор стамбульської компанії Karpowership, яка володіє флотом суден. — Якщо ми зможемо подолати бюрократію, документацію, тоді, сподіваюся, ми будемо виробляти електроенергію за дуже низькою ціною, дотримуючись екологічних норм ЄС».
Плавучі електростанції спалюють ЗПГ, мазут з низьким вмістом сірки або біодизельне паливо. Судна здебільшого використовують як джерело виробництва електроенергії в Африці та низці країн, що розвиваються. ЄС обирає плавучі електростанції через проблеми енергетичної безпеки, викликані вторгненням рф в Україну.
Karpowership має у доступі вісім суден, які можуть генерувати до двох гігават електроенергії — цього достатньо для живлення близько 5 млн будинків.
Судна з’єднують бортову електростанцію з місцевою береговою. Для початку роботи необхідно близько кілометра кабелів. Турецькі установки можуть постачати електроенергію за ціною від 20 до 25 євроцентів за кіловат-годину — це приблизно половина ринкового тарифу на електроенергію в Німеччині наступного року.