Єврокомісія не переглядатиме торгівельну угоду з Україною, попри критику з боку окремих країн ЄС

Єврокомісія не змінюватиме текст нової торгівельної угоди з Україною, вже погоджений із Києвом, навіть з урахуванням застережень.
Про це 24 липня на брифінгу заявив речник Єврокомісії Олоф Гілл, повідомляє «Укрінформ».
У відповідь на запитання журналіста щодо можливого внесення правок до вже узгодженого документа перед його розглядом у Раді ЄС — з огляду на позицію п’яти країн-членів — Гілл зазначив: «Голосування відбудеться за чинним текстом, його не буде відкрито повторно (для редагування, — ред.)».
Водночас речник не уточнив, коли саме відбудеться голосування щодо нової угоди, що має замінити автономні торгівельні заходи, які втратили чинність 5 червня 2025 року.
30 червня у Брюсселі Єврокомісія офіційно оголосила про завершення перемовин з Україною щодо оновлення положень поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ). Про це на спільній пресконференції повідомили єврокомісар з питань торгівлі та економічної безпеки Марош Шефчович і єврокомісар з питань сільського господарства Крістоф Хансен.
Сторони досягли принципової згоди щодо перегляду умов лібералізації торгівлі в межах Угоди про асоціацію. Порівняно з квотами, що діяли від 6 червня, нові домовленості передбачають покращені умови для українських експортерів. Зокрема, йдеться про збільшення тарифних квот на низку аграрної продукції — у тому числі м’ясо птиці, яйця, цукор і пшеницю. Також передбачено часткову лібералізацію імпорту деяких молочних товарів та перероблених фруктів.
Однак деякі країни ЄС, насамперед сусідні з Україною, висловили занепокоєння щодо потенційного впливу нової угоди на європейський аграрний ринок. Зокрема, міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкєрський заявив про незадоволення тим, як Єврокомісія інформувала країни-члени про деталі перемовин з Україною. За даними польського міністерства, державам ЄС надали загальний огляд положень майбутньої угоди, але не розкрили ключових деталей — насамперед щодо нових обсягів тарифних квот.
Раніше USM повідомляв, що п’ять держав ЄС незадоволені новою торгівельною угодою з Україною.