Єврокомісія і ЄБРР виділили 1 млрд євро на розвиток «коридорів солідарності» з Україною

Єврокомісія і ЄБРР виділили 1 млрд євро на розвиток «коридорів солідарності» з Україною


Європейська комісія та Європейський банк з реконструкції та розвитку погодили фінансовий пакет в розмірі 1 млрд євро для розвитку «коридорів солідарності», якими Україна експортує продукцію до ЄС та на світові ринки.

Єврокомісія та ЄБРР узгодили виділення коштів під час конференції за участі міністрів України, Молдови, Польщі та Румунії. Рішення оголосила Єврокомісар з питань транспорту Адіна Валеан, повідомляє «Укрінформ».

Ми зробили все, що могли з використанням наявних ресурсів. Для того, щоб рухатися далі, а ми маємо рухатися далі, нам потрібно більше інвестицій: у залізничні шляхи, у сканери та в обладнання для перевалки, а також для оновлення інфраструктури. Разом, Європейська Комісія, ЄБРР та Світовий Банк оголосили про виділення фінансового пакету в 1 мільярд євро, що призначений для фінансування виключно «коридорів солідарності»”, — розповіла Єврокомісар.

За її словами, також Україна і Молдова отримали доступ до можливостей Фонду взаємопоєднання Європи (CEF), що є фінансовим інструментом транспортного європейського проекту TEN-T. Ресурси можна використати для реалізації транскордонних проектів та для усунення «вузьких місць» під час операцій на «коридорах солідарності».

Валеан нагадала, що «коридори солідарності» працюють вже 7 місяців. За цей час ними перевезли понад 17 млн тонн зерна, а також інші товари — від пального та гуманітарної допомоги до їжі для тварин та добрив. 

Наразі Єврокомісія працює з ЄБРР щодо визначення ключових інфраструктурних проєктів. Невдовзі представлять перші змішані фінансові інструменти, що складатимуться з грантів Єврокомісії та ЄБРР для підтримки «коридорів солідарності». Проєкти мають представити до 18 січня. 

Так, для Молдови ЄС виділив грант у розмірі 20 млн євро, який доповнять кредитом на 12 млн євро від ЄБРР. Фінансування дозволить модернізувати північно-південні залізничних маршрутів та спростить перевезення українського експорту територією Молдови до Дунайських портів.

Серед інших проєктів — обладнання для нічного судноплавства на Дунаї каналом Суліна (Румунія), вдосконалення прикордонних переходів між Польщею, Румунією, Молдовою та Україною, мобільне обладнання для перевалки вантажів, удосконалення залізничних шляхів до румунських портів тощо.



Наш Telegram канал