ЄС та Україна узгодили нові правила торгівлі 

ЄС та Україна узгодили нові правила торгівлі 


Європейський Союз та Україна узгодили нову довгострокову угоду щодо експорту замість «торгівельного безвізу».

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Україна та ЄС досягли принципової домовленості в питанні оновлення угоди про Поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі.

Тепер Україна матиме можливість ввозити до ЄС більше продукції, аніж до повномасштабного вторгнення Росії, але менше, ніж у пікові періоди в часи «торгівельного безвізу».

Єврокомісар з питань торгівлі та економічної безпеки Марош Шефчович розповів, що для «чутливих» товарів, таких як яйця, цукор і пшениця, квоти збільшують, але вони залишаються нижчими за історичні обсяги торгівлі для забезпечення стабільності ринку ЄС. Для менш чутливих товарів квоти зростають помірно, а деякі продукти будуть повністю лібералізовані».

Угода передбачає механізм захисту ринку ЄС на випадок, якщо імпорт з України створюватиме серйозні труднощі на рівні Союзу чи окремих держав-членів. Крім того, очікується, що Україна поступово прирівняє свої стандарти виробництва сільгосппродукції до стандартів ЄС до 2028 року, зокрема у сферах добробуту тварин і використання пестицидів.

За словами єврокомісара з сільського продовольства Крістофа Хансена, додатковий доступ на ринок нададуть за умови відповідності стандартам ЄС. 

«Створення рівних умов для фермерів ЄС було чітко визначено у візії для аграрного сектору, і тепер ми реалізуємо це на практиці», — зауважив він.

Марош Шефчович зазначив, що нова угода є «збалансованою, справедливою та реалістичною», і сприятиме зростанню торгівлі між сторонами. Він додав, що обсяг торгівлі між ЄС та Україною після вступу в силу торгівельної частини Угоди про Асоціацію зріс більш ніж удвічі — з 26 млрд євро у 2016 році до 67 млрд у 2024-му. При цьому ЄС ввозить до України продукції на 18 млрд євро більше, ніж Україна до ЄС.

Також Шефчович припустив, що сусідні з Україною держави — Польща, Угорщина, Словаччина — знімуть односторонні ембарго, які вони впроваджували проти певних категорій української продукції.

Раніше в Нацбанку України заявили, що через скасування «торгівельного безвізу» з Європейським Союзом українські експортери втратять приблизно $800 млн до кінця року. 



Стрічка новин
Наш Telegram канал