ЄС розглядає можливість заборонити нові контракти на постачання російського ЗПГ

Єврокомісія оцінює, чи зможе вона ухвалити законодавство, яке заборонить компаніям у ЄС підписувати нові контракти на газ із Росії.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на високопоставленого представника ЄС.
Також триває робота над юридичними механізмами, які дозволили б компаніям ЄС розривати чинні контракти на постачання газу з Росії без сплати штрафів, додав посадовець.
Оскільки деякі держави-члени пообіцяли заблокувати будь-які санкції ЄС щодо російського ЗПГ, Єврокомісія замість цього розглядає інші інструменти, які могли б прискорити припинення залежності Європи від російської енергії. Комісія планує викласти варіанти таких дій у «дорожній карті», яку має оприлюднити 6 травня.
Європейська Комісія розглядає можливість — потенційно включно з торгівельними заходами ЄС — заборонити європейським компаніям укладати нові контракти на постачання російського палива, сказав чиновник, який погодився говорити на умовах анонімності через конфіденційний характер ще не завершених планів.
Метою заборони нових контрактів є скорочення спотових закупівель російського зрідженого природного газу (ЗПГ) європейськими компаніями.
Хоча поставки російського газу трубопроводами різко скоротилися після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, ЄС минулого року збільшив імпорт російського ЗПГ.
У 2024 році частка російського газу і ЗПГ у загальному обсязі постачання до ЄС становила 19%.
Комісія також вивчає можливість надати компаніям юридичні підстави для посилання на форс-мажорні обставини і виходу з російських газових контрактів без сплати штрафів, зазначив чиновник.
Комісія заявила, що будь-які заходи з обмеження імпорту російської енергії мають завдавати більше шкоди Росії, ніж ЄС, і враховувати вплив на енергетичну безпеку Європи та ціни на паливо.
Після публікації дорожньої карти наступного місяця Комісія планує провести обговорення з державами-членами ЄС та компаніями.
Якщо Комісія вирішить просуватися вперед із будь-яким із юридичних інструментів, то запропонує відповідне законодавство. Це може вимагати схвалення з боку Європейського парламенту та більшості країн ЄС, залежно від виду запропонованого інструменту.
Раніше USM повідомляв, що ЄС відклав впровадження санкцій проти імпорту російського ЗПГ.